Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss som jobbar med Kärleken är fri på nationell eller regional nivå.

Önskar du få en utbildning om hedersrelaterat våld och förtryck? Vill du starta upp Kärleken är fri eller bara engagera dig? Eller vill du veta mer om Kärleken är fri? Oavsett fråga så ser vi fram emot att höra från dig! 

Nationellt verksamhetsansvarig

Maria Sundvall-Taavo
08-698 67 17
maria.sundvall-taavo@rb.se

eller

karlekenarfri@rb.se

Ansvarig för chatten och stödverksamheten

Evelina Aho Fältskog
08-698 9150
evelina.aho.faltskog@rb.se

Kommunikatör

Sara Palmkvist
sara.palmkvist@rb.se

Regionalt verksamhetsansvariga

Du kan alltid kontakta din regionala samordnare för att få stöd i arbetet med Kärleken är fri. 

Region Syd

Skåne, Småland, Blekinge och Öland
Sofie Olovsson
08-698 91 66
sofie.olovsson@rb.se

Region Väst

Värmland, Närke, Västra Götaland, Bohuslän och Halland
Jenny Salomonsson
08-698 6753
jenny.Salomonsson@rb.se

Region Nord

Norrbotten, Jämtland, Västerbotten och Västernorrland
Caroline Sten
08-698 92 07
caroline.sten@rb.se

Region Öst

Dalarna, Gävleborg, Västmanland, Uppland, Södermanland, Östergötland och Gotland
Stina Walheim
08-698 9210
stina.Walheim@rb.se